למה רפלקסולוגיה?

איך רפלקסולוגיה עוזרת לנו?

הרפלקסולוגיה היא טיפול בעל עוצמה אדירה המסוגל להרגיע את מערכת העצבים ולאזן את מערכת האנדוקרינית (הבלוטות) ולשפר את איכות החיים. רפלקסולוגיה מסוגלת להחזיר איזון למערכות בגוף שנמצאות בתהליך מחלה, ולהמעיט כאב במחלות כרוניות.

keypad

כפות הרגליים הן כמו פסנתר שמנגן מוסיקה לעצבים שלנו, מרגיע אותם ומרגיע את הנפש. ישנם אלפים של קצות עצבים בכפות הרגליים וכל אחד מהם משדר ישירות אל המוח ומקבל ממנו אותות.

massage

 

הרפלקסולוג מאתר אזורי לחץ השייכים לאזורים שונים בגוף באמצעות המפה המיוצגת בכפות הרגליים. גירוי מסלולי עצבים ספציפיים יכול לחדש את התקשורת בין אותם אזורים לאזורים אחרים של הגוף. התוצאה היא שיפור שיתוף הפעולה בין המערכות בגוף.

חשיפה ממושכת ללחץ נפשי רגשי או גופני מערער את האיזון הכימי בתוך המערכת וכתוצאה מכך יש עודף חומצה וזה מוביל לעודף במלחי סידן בזרם הדם. עודפים אלה שוקעים בתאים וגורמים להסתיידות. בהתחלה באברונים שבתא (במיוחד במיטוכונדריה-מפעלי האנרגיה התוך תאים) ואחר כך בתוך שאר הרקמה, וגורמים לעייפות. קבוצה של תאים בונות רקמה, וקבוצה של רקמות בונות איבר, וכל הגוף שלנו הוא אוסף מאורגן של איברים הפועלים יחד.

הרמוניה ברמה התאית מאפשרת לנו לתפקד ולתפעל לחץ מבחינה בריאותית. במצב מחלה אנחנו רגילים להתרכז בפתולוגיה של איבר מסוים או לטפל בתסמינים. ההבנה היא שהסתיידות של מרכז הספקת האנרגיה בתא גורמת לעייפות התא ולאי יכולת תפקודית במצב של לחץ. רפלקסולוגיה משפיעה על תהליכי ההסתיידות ומחזירה את הרקמות והתאים לתפקוד על ידי המסת ההסתיידויות ולהחזרת הסידן לזרימת הדם והחוצה בדרכי השתן תחילה, בצואה או ע"י זיעה מוגברת.

ברפלקסולוגיה מבינים שניקוי הרקמות בכפות הרגליים מהצטברויות של סידן ששקע יתחיל תהליך של ניקוי בכל הגוף. היציבה שלנו נגד הגרביטציה גורמת לכך שרוב המלחים של סידן ושאר הרעלים יצנחו לכיוון כפות הרגליים ולכן בגישה הרפלקסולוגית פינוי אותם מצבורים גורמת לשינוי משמעותי וביעילות רבה.

stone

רשימת התועלות היא ארוכה מאוד, אבל חשוב לציין כי ברפלקסולוגיה פונים
לבסיס הבעיה לשיפור האיזון הכללי שמביא אותנו לזרימת דם ולימפה טובה,
הפרשה תקינה של הורמונים, פינוי יעיל של פסולת הן בשתן והן בצואה,
שרירים טובים וחזקים, עצמות חזקות.

שיפור איכות חיים, wellnes , משתלב עם ריפוי והקלה משמעותית בסבל ממחלות השונות.