פסוריאזיס

אודות מחלת הפסוריאזיס

למחלת הפסוריאזיס יצא שם די רע, ובצדק. מדובר במחלת עור כרונית שאין לה מרפא, ושגורמת לחולים סבל רב. חולי פסוריאזיס סובלים מנגעים על העור, המהווים מקור לגירודים קשים (Psora=גרד) ובמקרים רבים גורמים למבוכה פיזית ולחוסר בטחון.

המחלה מופיעה החל מגיל 15 ואילך. הסיבה להופעתה אינה ברורה. יש שסבורים שהיא גנטית. רבים מאמינים שמתחים ולחץ תורמים להופעת ולהחרפת התסמינים. מה שכן, המחלה אינה מדבקת.

לרוב תופיע המחלה באזורים מוגדרים בגוף, כגון המרפקים, הקרקפת, הברכיים ומאחורי האוזניים. עם פריצת המחלה, יופיעו פצעים אדומים קטנים יחסית אשר במקרים רבים יתלכדו לכדי נגעים רחבים בעלי מרקם קשקשי לבן. כאשר התסמינים מחריפים, יהפכו הנגעים לגדולים יותר ולקשיחים, מעין קליפה מגרדת על העור, ועלולים לכסות את הגפיים או את כל אזור החזה. מאפיינים נוספים עלולים לכלול ציפורניים רכות, מחוספסות, מעובות או דהויות, כמו גם כאב ונוקשות של המפרקים (דלקת מפרקים פסוריאטית). חולים רבים אף מדווחים על עצירות וכאבי גב כרוניים.

יש לציין כי קיימים סוגים שונים של מחלת הפסוריאזיס, בעלי מאפיינים ותסמינים שונים. אלו כוללים את הפסוריאזיס Inversa, פסוריאזיס Gutate, פסוראזיס Arthritisו-Suppurative Arthritis כתוצאה של פסוריאזיס.

הגישה ההוליסטית של ד"ר ארוין סלומון לטיפול בפסוריאזיס

קיימים מגוון טיפולים שמקלים על תסמיני המחלה. אלו כוללים טיפול באמצעות קרני אור אולטרה סגול, מריחת תכשירים שונים ואף טבילה בים המלח. אך טיפולים אלו מקלים לתקופות קצרות בלבד, ומתייחסים לסימפטומים החיצוניים ולא למה שגורם להם.

הגישה ההוליסטית של ד"ר ארוין סלומון מביטה פנימה. הגישה מושתתת על עקרונות של איזון פנימי פיזי ונפשי, כבסיס להקלה משמעותית על תסמיני המחלה לאורך זמן. ארבעת מרכיבי הגישה הינם:

  • בדיקת רגישות למזון, כבסיס לבניית תפריט אישי ולשינוי תזונתי משמעותי
  • טיפול במערכת העצבים והפגת מתחים
  • טיפול רפלקסולוגי לאיזון המערכות הפנימיות
  • אבחון וטיפול בבעיות וכאבים בעמוד השדרה

הגישה ההוליסטית הוכיחה את עצמה בקרב מטופלים רבים, שחוו תוצאות מידיות, שיפור הדרגתי משמעותי לאורך זמן ותחושה כללית מוגברת של בריאות. נמאס לך לסבול מפסוריאזיס? הגישה ההוליסטית של ד"ר סלומון פותחה במיוחד עבורך. למידע נוסף ולתיאום פגישה, צרו קשר עוד היום.

stomach_img
stomach_img
stomach_img
stomach_img
<< חזרה למאמרים